PL EN

Pierwszy taniec - jak sprawić by był wyjątkowy

Pierwszy taniec to jeden z najważniejszych momentów podczas weselnego przyjęcia. Goście z niecierpliwością oczekują młodej pary na parkiecie, zastanawiając się co też młodzi wymyślili. Tymczasem dla wielu nowożeńców pierwszy taniec to stresujące wydarzenie. W końcu nie każdy jest mistrzem parkietu, a świadomość, że oczy wszystkich gości są zwrócone właśnie w ich stronę raczej nie dodają odwagi.

Jak sprawić, żeby pierwszy taniec był wyjątkowy, a przy tym nie przysporzył młodym niepotrzebnego stresu? Mamy kilka sprawdzonych wskazówek.

Wskazówka numer 1 – zachowaj spokój

Samo przygotowanie wesela to już spory stres i masa spraw do załatwienia. Dlatego nie ma sensu dokładać sobie zmartwień. Pierwszy taniec ma być przyjemnością, dobrą zabawą i miłym wspomnieniem z tego wyjątkowego dnia. Żeby tak było dużo zależy od podejścia pary młodej. Warto zachować spokój i nie zamartwiać się na zapas niepotrzebnie. Jeśli żadne z Was nie czuje się na parkiecie jak ryba w wodzie nie musicie tańczyć skomplikowanego układu. Wystarczy prosty, nieskomplikowany taniec. Wbrew pozorom wiele osób wybiera taki właśnie luźny sposób tańczenia, bo po prostu czuje się w nim dobrze. Jeśli nawet taki taniec budzi w Tobie stres dobrym rozwiązaniem będzie kurs tańca w profesjonalnej szkole.

Wskazówka numer 2 – wybierz dobrą szkołę tańca

Wbrew pozorom z usług szkoły tańca nie korzystają wyłącznie pary, które zaplanowały oryginalny taniec i potrzebują instruktora, który przygotuje choreografię i nauczy ich kroków. Wśród naszych kursantów są też pary, które czują się kiepsko na parkiecie, ale chcą zatańczyć swój pierwszy taniec. Takim osobom pomagamy w doborze najprostszego układu, w którym będą czuć się komfortowo i pewnie. Skupiamy się na nauce prostych kroków, na tym by nie gubić rytmu i by całość była przyjemna dla oka.

Dobrą szkołę tańca można poznać po tym, że instruktorzy potrafią dostosować taniec do młodych. Biorą pod uwagę ich oczekiwania, ale i możliwości.

Jak znaleźć dobrą szkołę tańca? Nie jest to łatwe, bo tego typu placówek jest bardzo dużo. Właśnie na fali dużego zainteresowania nauką tańca zaczęło powstawać wiele nowych szkół, niestety nie każda może zapewnić naukę na odpowiednim poziomie.

Wybierając szkołę na pewno warto zwrócić uwagę na to kim są właściciele i instruktorzy, jakie mają doświadczenie i jak wyglądają zajęcia.

Wskazówka numer 3 – wybierz utwór

Dobór odpowiedniej piosenki to połowa sukcesu. Nie ma jednej reguły na to jaki utwór będzie odpowiedni, bo to sprawa całkiem indywidualna. Najlepiej wybrać piosenkę, która jest ważna dla pary młodej, budzi pozytywne skojarzenia np. z początkiem znajomości, pierwszą randką czy zaręczynami. Wybierając piosenkę warto zastanowić się czy lepiej czujecie się w szybszej czy wolnej muzyce. A co jeśli młodzi nie mają swojego utworu? Nic nie szkodzi. Wtedy na kursie pomagamy im wybrać piosenkę, dostosowując tempo do możliwości i do wizji pierwszego tańca.

Wskazówka numer 4 – zacznij naukę odpowiednio wcześnie

Jeśli zdecydujesz się naukę pierwszego tańca z instruktorem nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Przygotowanie nawet najprostszego układu wymaga czasu, zwłaszcza jeśli przyszli młodzi nie czują się pewnie na parkiecie. Bezpiecznie będzie zacząć naukę na 2-3 miesiące przed ślubem. W przypadku bardziej zaawansowanych układów nawet wcześniej.

Warto wziąć pod uwagę, że przed ślubem młodzi zwykle mają niewiele czasu, do tego często pojawiają się jakieś niezaplanowane wyjazdy, gdzieś trzeba pojechać, coś załatwić. Często zdarza się, że przez to kilka lekcji wypada z grafiku. Tym bardziej warto dać sobie więcej czasu, właśnie po to by potem czuć się pewnie i spokojnie na parkiecie.

Wskazówka numer 5 – Bawcie się dobrze

Pamiętajcie, że wesele to zabawa. Podobnie pierwszy taniec. Podejdźcie do tego jak do nowego wyzwania, do czegoś co ma sprawiać Wam wiele radości i zostawić po sobie piękne wspomnienia. Nie chodzi o to by w tańcu wypaść najlepiej, niczym mistrzowie z popularnych programów telewizyjnych. Chodzi o to by się dobrze bawić i cieszyć wspólnym czasem.

Taniec, czy to ten pierwszy czy w ogóle taniec jako taki to świetna forma aktywności. Daje mnóstwo radości, zbliża do siebie ludzi, zaciera dystans. Mimo to rozumiemy, że nie każdy czuje się w tańcu jak ryba w wodzie. Do takich osób również staramy się dotrzeć. Dlatego jeśli szukasz szkoły tańca w Lublinie, chciałbyś nauczyć się tańczyć bo w planach wesele i kompletnie nie wiesz jak się do tego zabrać – zapraszamy serdecznie. Siedziba naszej szkoły tańca mieści się w Lublinie, przy ulicy Herbowej.

Wstecz

Lublin. Kom: 694 566 104, e-mail: napisz maila