PL EN

Dlaczego warto nauczyć się tańczyć?

Dlaczego warto się uczyć tańczyć? Argumentów przemawiających na korzyść takiego rozwiązania jest całe mnóstwo. Jeśli masz wątpliwości czy nauka tańca to dobry pomysł dla Ciebie przeczytaj ten tekst, a gwarantujemy, że rozwieje je wszystkie.

Argument numer jeden – aktywność to zdrowie

Taniec to rodzaj aktywności, podobnie jak bieganie czy fitness. Każdy z nas potrzebuje aktywności fizycznej, ale nie każdy chce i nadaje się by biegać maratony czy wylewać pot na siłowni ćwicząc brzuszki. Taniec jest zupełnie inny. To idealny sposób na utrzymanie dobrej kondycji i sprawności, łącząc przyjemne z pożytecznym. Tak jak inne form aktywności wpływa na poprawę krążenia, obniża poziom cukru, cholesterolu, reguluje ciśnienie krwi.

Argument numer 2 – wzbogaca życie towarzyskie

Nauka tańca to idealna okazja do tego by wyjść z domu i poznać nowych ludzi. Lekcje tańca w grupie dają szansę na nawiązanie nowych znajomości, które czasem przeradzają się w wieloletnie przyjaźnie, a nawet poważne związki. Taniec zbliża i pozwala nam poczuć bliskość drugiego człowieka – tak bardzo nam potrzebną.

Argument numer 3 – nie ma wymagań sprzętowych

W przeciwieństwie do niektórych dyscyplin sportu nauka tańca nie wymaga dużych nakładów finansowych. Nie musisz kupować drogiego sprzętu, ani odzieży. Tak naprawdę – poza obuwiem – możesz przyjść na lekcje w tym co masz w szafie i w czym się dobrze czujesz.

Argument numer 4 – to rozrywka dla każdego

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych jeśli chodzi o taniec. Na nasze lekcje nauki tańca w Lublinie przychodzą ludzie w różnym wieku. To nie prawda, że tańczyć chcą tylko młodzi, albo szykujący się do ślubu zakochani. Również osoby dojrzałe, a nawet seniorzy korzystają z nauki tańca. Tak jak nie ma górnej granicy wieku – podobnie nie ma dolnej. Uczyć tańczyć mogą się już naprawdę małe dzieci – jeśli tylko chcą i są w stanie wykonać polecenia instruktora.

Argument numer 5 – działa antydepresyjnie

Godzina szaleństwa na parkiecie działa jak najlepsze lekarstwo na depresję. Jeszcze nie widziałem, żeby wychodząc z zajęć w naszej szkole tańca w Lublinie ktoś był smutny czy przygnębiony. Wręcz przeciwnie. Na twarzach kursantów gości uśmiech i radość i sami mówią, że nie mogą doczekać się kolejnych zajęć. Chyba każdy doceni taki antydepresant, zwłaszcza teraz gdy przed nami długie jesienne wieczory.

Argument numer 6 – fajnie jest umieć tańczyć

Może brzmi to trochę zabawnie, ale pomyśl. Ile razy zdarzyło ci się patrzeć z podziwem na szalejącą na parkiecie parę? Czy to podczas wesela, imprezy firmowej czy jakiejkolwiek innej okazji. Umiejętność tańczenia przydaje się w bardzo wielu sytuacjach. Zawsze lepiej jest poszaleć z innymi na parkiecie niż podpierać ścianę czy siedzieć samotnie przy stoliku.

Argument numer 7 – modeluje sylwetkę

Chcesz zgubić kilka kilogramów, ale nie masz zamiaru stosować drakońskich diet? Taniec idealnie Ci w tym pomoże. A może chcesz pięknie wyrzeźbić i wysmuklić ciało, bez katowania się wymagającymi ćwiczeniami? Nie możesz lepiej wybrać. Podczas tańca angażujesz bardzo wiele partii mięśniowych, pracuje całe ciało, spalasz mnóstwo kalorii świetnie się bawiąc. I to właśnie w tańcu jest najfajniejsze.

Argument numer 8 - taniec dodaje pewności siebie

Nauka tańca sprawia, że niektórzy ludzie odkrywają siebie na nowo. Z nieśmiałych, zamkniętych w sobie osób stają się pewnymi siebie, tryskającymi humorem duszami towarzystwa. Taniec dodaje im wigoru, wiary w siebie i sprawia, że czujemy się świetnie w swoim ciele.

Argument numer 9 – urozmaica codzienne życie

Życie w ciągłym biegu, ogrom pracy, obowiązków rodzinnych sprawiają, że mamy mało czasu na własne przyjemności. Często czujemy, że życie ucieka nam przez palce, każdy dzień jest podobny do poprzedniego, popadamy w rutynę, nudzimy się. Taniec wnosi do codziennego życia mnóstwo radości,

Argument numer 10 – pomaga budować relacje

To prawda, że częściej Panie wykazują zainteresowanie nauką tańca, choć w gronie kursantów nie brakuje też Panów. Wspólna nauka tańca może być czynnikiem cementującym związek, pozwalającym ludziom na zbliżenie się do siebie i wspólną zabawę. Ktoś kiedyś powiedział, że nic tak nie zbliża ludzi jak taniec i coś w tym jest.

To tylko kilka argumentów przemawiających za tym, że warto tańczyć i warto się tego tańca uczyć. Sprawne poruszanie się na parkiecie w rytm muzyki daje dużo satysfakcji i jest naprawdę świetną rozrywką. Poza tym umiejętności taneczne są ostatnio mocno doceniane, co widać właśnie po ilości kursantów w szkołach nauki tańca.

Jeśli i Ty chcesz się uczyć tańczyć zapraszamy serdecznie na lekcje nauki tańca w Lublinie.

Wstecz

Lublin. Kom: 694 566 104, e-mail: napisz maila