PL EN

Kiedy warto zapisać dziecko na lekcje tańca?

To prawda, że dzieciaki chłoną wiedzę jak gąbka. Wystarczy spojrzeć jak szybko przyswajają choćby obcojęzyczne słówka już w przedszkolu czy we wczesnych latach szkolnych. Tak jest również z tańcem. Maluchy naprawdę szybko się uczą, a do tego czerpią z tańca masę radości. Dlatego w szkole Step by step mamy również kursy tańca dla dzieci. Jeśli zastanawiasz się czy zapisać swoje dziecko na kurs tańca przeczytaj poniższy tekst.

Czym dla dzieci jest taniec?

Przede wszystkim zabawą. Warto wiedzieć, że maluchy do wszystkiego podchodzą z dystansem i na luzie, nie spinając się, co widać czasem wśród rodziców, Chcieliby oni jak najszybciej widzieć efekty i podziwiać swoje maluchy na parkiecie. To oczywiście zrozumiałe. Warto jednak pamiętać, że nauka tańca to dla dzieci nauka, ale poprzez zabawę. Dzieci kochają muzykę i ruch. Połączenie jednego i drugiego to gwarancja świetnej zabawy. Lekcje tańca to również okazja do aktywności fizycznej, której jak wiadomo nigdy za wiele. Dzieciaki uwielbiają ruch i potrzebują go regularnie. Jednak nie każde dziecko lubi grać w piłkę, biegać czy uprawiać inny sport. Dla wielu dzieci lekcje tańca to często świetny pretekst do ruchu i połączenie przyjemnego z pożytecznym. Oferta kursów dla dzieci jest bardzo różnorodna – są różne tańce, różne style dzięki czemu każe dziecko ma szansę znaleźć dokładnie to, co go interesuje.

Dlaczego warto zapisać dziecko na kurs tańca?

Taniec – jak każda aktywność fizyczna niesie ze sobą szereg pozytywnych aspektów. Dzieci mają szansę na regularną aktywność, co ma pozytywny wpływ na ich rozwój. Poza tym dzieciaki uczą się w grupach, kształtując w ten sposób swoje umiejętności społeczne. Takie zajęcia uczą też dyscypliny – dzieci przyzwyczajają się, że zajęcia odbywają się cyklicznie w określone dni, o określonej godzinie, że jest instruktor, którego trzeba szukać. Choć oczywiście wszystko odbywa się w luźnej i przyjacielskiej atmosferze, to jednak dzieciaki czują respekt. Taniec świetnie pomaga kształtować świadomość swojego ciała, co jest ważne zwłaszcza w okresie rozwoju. W efekcie taniec wzmacnia poczucie własnej wartości i dodaje pewności siebie.

Zanim zapiszesz dziecko do szkoły tańca…

Z punktu widzenia rodzica najważniejszy jest komfort i bezpieczeństwo dziecka. Dlatego tak ważnym aspektem jest wybór odpowiedniej szkoły tańca. Ważna jest zarówno kadra instruktorska jak i miejsce, w którym zajęcia się odbywają. Na fali wzrostu popularności nauki tańca powstało wiele szkół. Trudno w to uwierzyć, ale często są one prowadzone przez osoby, które z tańcem mają niewiele wspólnego. Nie ma więc mowy o pasji, a o biznesie. Nie takiej szkoły szukaj. Raczej takiej, gdzie instruktorzy to ludzie z pasją, którzy na tańcu zjedli przysłowiowe zęby. Osiągnięte sukcesy będą potwierdzeniem posiadanych umiejętności.

Tak samo ważne jest miejsce, w którym odbywają się zajęcia. Warto zwrócić uwagę na rodzaj podłogi, by nie była za śliska, ale też by nie była to podłoga betonowa. Ważne czy w sali ogrzewanie, odpowiednie oświetlenie i nagłośnienie. Na komfort i efekty wpływa również wielkość grup w jakich odbywają się zajęcia. Wiadomo, że mniejsza grupa to większy komfort nauki. Warto takie rzeczy sprawdzić, zanim wybierzesz dla dziecka szkołę.

Wielu rodziców szuka opinii o szkole w internecie. Na różnego rodzaju grupach i forach nie brakuje tego typu opinii. Warto jednak podchodzić do tematu rozsądnie. Często bowiem jest tak, że negatywne opinie zamieszcza podszywająca się pod rodziców konkurencja, zazdrosna o klientów. W sieci ciężko zweryfikować prawdziwość takich opinii. Dlatego lepszym rozwiązaniem może być poszukanie rekomendacji wśród znajomych. Warto też umówić się na spotkanie w dwóch – trzech szkołach tańca, porozmawiać z instruktorem, zobaczyć jak wyglądają zajęcia i wypytać o wszystko co jest istotne.

Warto też sprawdzić lokalizację szkoły pod kątem dojazdów. Wiadomo, że im bliżej tym lepiej, bo mniej czasu stracimy na dojazdy. Na szczęście Lublin jest takim miastem gdzie właściwe wszędzie jest blisko. Ale w większych miastach lokalizacja ma już nieco większe znaczenie.

Zapytaj malucha o zdanie…

Na pewno odradzamy zapisywanie dziecka na kurs tańca, ponieważ rodzicom wydaje się, że to fajna forma aktywności. Nikt nie lubi być zmuszany do niczego. Taniec, jak każde hobby powinien sprawiać przyjemność. Dlatego zanim rodzic zdecyduje się na taki krok powinien zapytać malucha czy taka forma zajęć dodatkowych go interesuje. Dzieciaki często są niezdecydowane, dlatego warto zabrać je na lekcje pokazowe, żeby zobaczyły jak to wygląda i zdecydowały czy chcą spróbować swoich sił w tańcu.

My z całego serca zapraszamy na lekcje tańca w Lublinie, zarówno maluchy jak i rodziców, a także osoby dorosłe w każdym wieku.

Wstecz

Lublin. Kom: 694 566 104, e-mail: napisz maila