PL EN

Nauka tańca – od czego zacząć

Podobno najtrudniej jest zacząć. Ale skoro już tu jesteś to znaczy, że decyzja o nauce tańca już podjęta. Brawo! Teraz pytanie co dalej.

Jaki taniec wybrać?

Zanim rozpoczniesz poszukiwania szkoły tańca zastanów się po co właściwie chcesz się uczyć. Pytanie może wydać się banalne, ale wcale takie nie jest. Odpowiedz sobie na pytanie czy zależy Ci na zdobyciu umiejętności tanecznych w jakimś konkretnym celu – czy przykładowo chcesz być królem parkietu na imprezach tanecznych, dyskotekach czy bankietach. A może chcesz popracować nad swoją figurą i kondycją, a taniec wydaje się najlepszym sposobem by połączyć przyjemne z pożytecznym. A może po prostu chcesz miło spędzić czas w gronie ludzi, którzy tak jak Ty lubią dobrze się bawić i czujesz, że to właśnie taniec może się stać Twoją nową pasją? Bez względu na to jakimi względami się kierujesz nauka tańca będzie świetną decyzją.

Jaka szkoła będzie najlepsza?

Kolejny krok to znalezienie odpowiedniej szkoły. Wybierając tę właściwą warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim doświadczenie kadry instruktorów oraz to ile lat szkoła działa na rynku. Na fali rosnącej popularności nauki tańca zaczęły powstawać nowe szkoły, często zakładane przez osoby, które same z tą dyscypliną mają niewiele wspólnego. Szkoła tańca Step by step działa w Lublinie od 2004 roku. Tym samym jesteśmy jedną z najdłużej działających szkół na naszym lubelskim rynku. Wyróżnia nas doświadczenie oraz niestandardowe podejście – kierujemy się bowiem zasadą nauka przez zabawę.

Wybierając szkołę tańca warto też zwrócić uwagę na takie aspekty jak lokalizacja, dojazd czy godziny zajęć.

W co się ubrać na lekcje tańca?

Kolejny krok to przygotowanie odpowiedniego stroju. Jeśli chodzi o odzież nie ma większych wymagań. Czy to będą spodnie, spódnica, legginsy i T-shirt to już zależy od tego w czym Ty się dobrze czujesz. Natomiast warto poświęcić więcej czasu na wybór odpowiedniego obuwia. Taniec to rodzaj aktywności – podobnie jak bieganie czy fitness. Dlatego ważne jest by podczas nauki tańca Twoje stopy miały właściwe warunki. Wpłynie to nie tylko na komfort i Twoje samopoczucie, ale również na bezpieczeństwo. Buty, w których chodzisz na co dzień mają twardą podeszwę, która nie sprawdzi się podczas tańca. Jeśli nie wiesz jakie obuwie wybrać możesz zapytań instruktora. W zależności od tego jaki rodzaj tańca Cię interesuje pomoże on wybrać odpowiedni model.

Solo czy w parze?

Kolejna kwestia – z partnerem czy bez. Część osób zapisując się na kurs tańca przychodzi z partnerem, ale to wcale nie oznacza, że nie możesz przyjść w pojedynkę. W naszej szkole tańca w Lublinie dbamy o to by każdy z kursantów miał komfort uczenia się w parze. Dlatego nawet jeśli nie masz osoby towarzyszącej, która chciałaby z Tobą chodzić na lekcje tańca to nie jest żadna przeszkoda.

Wiele szkół oferuje nie tylko lekcje grupowe (są zdecydowanie bardziej popularne), ale także indywidualne lekcje tańca, dla par jak i dla osób, które pary nie mają. To dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkich efektach i które chcą by instruktor poświęcał im odpowiednio dużo czasu.

A jeśli nie mam kondycji?

Taniec to rodzaj treningu. Choć bardzo przyjemny jest formą aktywności fizycznej. Angażuje wiele partii mięśni, często zatańczenie określonego układu wymaga nie lada kondycji. Ale tak samo jest przecież na parkiecie – tańcząc na weselu, dancingu czy innej imprezie często pojawia się zmęczenie, pot dosłownie się z nas leje, czujemy wszystkie mięśnie. Czy to znaczy, że osoba, która ma kiepską kondycję nie może przyjść na kurs? Wręcz przeciwnie. To właśnie taniec często jest tym początkiem aktywności, tym pierwszym krokiem na drodze do zdrowszego życia i szczuplejszej figury. Dlatego nawet jeśli w ostatnim czasie nie miałeś zbyt wiele aktywności nic nie szkodzi. Na kursie zajęcia dobierane są do możliwości grupy i kursantów. Podobnie poziom trudności. Ale uwierz mi – po kilku zajęciach zobaczysz jak wspaniale taniec wpływa na Twoją kondycję, samopoczucie i wygląd.

Na koniec jeszcze jedna rada – taniec ma być przyjemnością i zabawą. Na tym właśnie polega jego atrakcyjność. Równie ważne jest Twoje nastawienie. Nie oczekuj natychmiastowych efektów, nie licz, że po drugich zajęciach wszystkie układy poznasz na pamięć. Skup się raczej na tym by się dobrze bawić i tak właśnie traktuj naukę. No chyba, że myślisz o tytule mistrza świata w tańcu- wtedy to już inna historia.

Jeśli traktujesz naukę tańca jak hobby, coś co może stać się Twoją nową pasją tak właśnie do niego podejdź. Jak do czegoś co możesz wciąż na nowo odkrywać i poznawać. Taniec to coś co może dać Ci wiele satysfakcji i radości. Coś co sprawi, że poczujesz się dobrze w swoim ciele i zaakceptujesz siebie na nowo.

Zapraszam Cię serdeczne do naszej szkoły tańca w Lublinie. Wspólnie możemy przeżyć tę niesamowitą przygodę.

Wstecz

Lublin. Kom: 694 566 104, e-mail: napisz maila