PL EN

Początki tańca towarzyskiego

Jako prekursora tańca towarzyskiego w Polsce uważa się profesora Mariana Wieczystego, który od początku lat 30 XX wieku rozwinął taniec salonowy do miana tańca sportowego. Królował Charleston, Walc Wiedeński, Foxtrot, Quicksetp i Tango. Obecnie najróżniejsze wariacje muzyki jazzowej, przyczyniają się do tworzenia coraz większej ilości nowych styli tanecznych, a świat zaczyna szaleć tanecznym krokiem. Popularne staje się uczęszczanie do szkoły tańca, a doskonalenie umiejętności tanecznych i chęć poznawania nowych styli, na stałe wkrada się w życie zwykłych ludzi i staje się niezbędnym elementem życia.

Jak rozwija się nauka tańca w Polsce?

Szkoły tańca rozkwitają jedna po drugiej i kuszą pięknem płynnych gestów i ruchów. Pojawiają się kursy tańca, turnieje pasjonatów tańca oraz par zawodowych. Grupowe lekcje tańca, jak i te indywidualne, które wcześniej były zarezerwowane z reguły dla par sportowych, cieszą się olbrzymim powodzeniem. Nauka tańca przybiera różne formy, cały czas powstają nowe metody edukacji kursantów na zajęciach tańca w szkołach.

Taniec towarzyski staje się czymś prestiżowym. Instruktorzy tańca szukają przyszłych adeptów w przedszkolach, szkołach podstawowych, liceach i na studiach. Szkoły tańca pojawiają się w Lublinie, Warszawie, Krakowie i w każdym większym mieście oraz stopniowo również w mniejszych miejscowościach. Wraz z rozkwitem tańca towarzyskiego pojawiają się style tańca użytkowego, które zyskują równie wielką popularność. Nowe umiejętności taneczne przydają się podczas imprez towarzyskich na: weselach, balach sylwestrowych, dyskotekach czy zwykłych prywatkach. Większość szkół tańca oferuje kursy grupowe na 20, 30 par. Z reguły zajęcia tańca prowadzi jeden instruktor, któremu bardzo trudno jest zapanować nad grupową 30 czy 40 osób. Każdy kursant boryka się z zupełnie innymi problemami, jedni radzą sobie szybciej, innym wiedza przychodzi znaczniej wolniej.

Kurs tańca w Lublinie - profesjonalna szkoła tańca StepByStep

W dużej grupie ludzi nie ma możliwości dopilnowania każdego kursanta i zwrócenie uwagi na jego poszczególne słabości. W odpowiedzi na te problemy w szkole tańca StepbyStep w Lublinie stworzyliśmy rozwiązanie w postaci Kursu Tańca towarzyskiego na 4 pary. Dzięki niewielkiej ilości osób na sali jesteśmy w stanie zwracać uwagę na naszych uczniów prawie równie dobrze, co na lekcji indywidualnej. Możemy mieć cały czas kontrolę nad krokami, które wykonują poszczególne osoby oraz nad pracą rąk, która jest niezbędna podczas wykonywania manewrów tanecznych.

W małej grupie nie tylko szybciej wzrasta wiedza kursanta, ale również szybciej nawiązują się relację koleżeńskie z pozostałymi uczestnikami kursu tańca. Tworzą się grupy na Facebooku, gdzie uczestnicy wymieniają się spostrzeżeniami dotyczącymi umiejętności tanecznych, poznanymi krokami. Nawiązują się relacje dzięki, którym można wyjść wspólnie na kolację, czy do klubu, aby razem potańczyć. Dlatego uważamy, że oferta, którą stworzyliśmy dla Państwa będzie najlepszą metodą, aby nie tylko uczyć się tańczyć, ale również stworzyć grupę pasjonatów, która będzie tworzyła fajną grupę znajomych przez wiele lat.

Wstecz